اولین دوره جشنواره فیلم مولانا با دعوت از رضا میرکریمی و نمایش فیلم «پایین نور ماه» در قونیه برگزار می شه.

فروزنده اربابی، عضو ایرونی بنیاد مولانا، با اعلام این خبر که قراره امسال اولین دوره جشنواره فیلم مولانا در شهر قونیه برگزار شه گفت:

طی تماسی که مقامات فرهنگی ترکیه به خاص استان قونیه با من داشتن، اعلام کردن که قراره امسال اولین فستیوال فیلم مولانا در شهر قونیه برگزار شه که فیلم های حاضر در این جشنواره مضامینی عرفانی و مذهبی دارن. این جشنواره در دو روز یعنی چهارم و پنجم مِی (۱۴ و ۱۵ اردیبهشت ماه) در شهر قونیه برگزار می شه.

اربابی گفت:

واسه برگزاری اولین دوره این جشنواره مسئولین ازم خواهش کردن که رضا میرکریمی از سینماگران برجسته ایرونی رو واسه حضور در این جشنواره دعوت کنم. ایشون هم با وجود اون که درگیر برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر بودن، این دعوت رو قبول کردن. در واقع آقای میرکریمی به دعوت وزارت فرهنگ ترکیه به این جشنواره می روند.

ایشون هم اینکه دلیل برگزاری این جشنواره رو این جور گفت:

خونواده حضرت مولانا در تاریخ ۱۳ اردیبهشت ماه به خاطر حمله مغولان یا هر دلیل دیگری از بلخ به قونیه سفر کردن. به خاطر همین بنا شد که مراسمی در این تاریخ برگزار شه.

خانواده

اربابی در آخر اضافه کرد:

قبل از این در حدود ۱۴ سال در مهرماه جشنواره موسیقی مولانا در این شهر برگزار شده که به مناسبت تولد حضرت مولانا بوده. هرساله در زمان برگزاری این جشنواره حدود یک و نیم میلیون توریست به اینجا سفر می کنن و از ۲۲ کشور دنیا نماینده هایی در این مراسم هستن.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *