زی نا آرومیای جمع در بدن و درنتیجه کاهش درد می شه.

 • دو پیمانه سرکه سیب به وان آب داغ اضافه کنین. سرکه ی سیب اوریک اسید اضافه بدن رو بیرون می کشه و جدا از اینکه آرامش و درمان سردرد در درمون درد مفاصل، درمون آرتروز، نقرس، درمون آفتاب سوختگی، راش پیچک سمی و هم قارچ زدایی و تقویت سلامت پوست کاربرد داره.
 • ۹. جنب و جوش و انجام حرکات کششی

  نشستن طولانی در وضعیت ثابت می تونه موجب ایجاد نا آرومی در بدن و بروز علائم سردرد شه. خیلی از ما هرروز ساعتا پای لپ تاپ و میز کارمون می شینیم که اگه وضعیت نشستن مون درست نباشه، فشار زیادی به ناحیه گردن وارد میشه. به طورکلی نشستن طولانی در وضعیت ناصحیح ازجمله عوامل اصلی ایجاد سردردهای تنشیه. واسه کاهش آسیبای به دلیل نشستن همیشگی و پیشگیری مثل این سردردها باید هر نیم ساعت یا بیشترین حد یک ساعت بلند شید و چند حرکت کششیِ مخصوص سر و گردن بکنین تا نا آرومیای جمع شده در بدن تون تخلیه شن و از دچار شدن به سردرد در امان بمونین.

  تمرینات یوگا به رفع نا آرومیای اضافه در بدن کمک می کنن. یوگا به دلیل پاک سازی ذهن و شل کردن عضلات موجب تقویت تنفس، تقویت عضلات و سیستم گردش خون می شه. پس هروقت احساس کردین در آستانه ی سردرد قرار دارین، چند حرکت یوگا مثل «حرکت سگ» یا «حرکت بچه» بکنین.

  طی پژوهشی که در سال ۲۰۱۲ به وسیله دپارتمان طب فیزیکی و توان بخشی در فنلاند انجام شد، اثر یک برنامه ۱۲ ماه تمرینات کششی روی ۶۰ شرکت کننده ی زن بررسی شد. نتایج نشون داد که دفعات سردرد و شدت علائم به میزان ۶۹ درصد کم شد. این نتایج پس از اونکه تمرینات استقامتی و قدرتی هم به برنامه ورزشی شرکت کنندگان اضافه شدن، بازم بهبود پیدا.

  ۱۰. طب بازتابی

  طب بازتابی (رِفلِکسولوژی) ازجمله هنرهای شفابخشی در طب سنتی چینی هاست که با تحریک نقاط یا نواحی مشخصی از پاها به درمان امراض مختلفی مثل سردرد کمک می کنه. اما محققان هنوز به طور دقیق نمی دونن که طب بازتابی چیجوری سازوکاری داره.