10 فایده فوق العاده گلابی (قسمت دوم)

6. می تونه به پیشگیری از دیابت کمک کنه.

اگه گلابی می خورید، می تونه به شما کمک کنه تا از دیابت نوع دوم دور بمونین. پوست گلابی شامل فلاوونوئید (زردینه)های بسیار قویه که حساسیت به انسولین رو زیاد می کنه و دیابت رو می راند.

7. یه میان وعده فوق العاده واسه افزایش انرژی است.

گلابی یه میان وعده عالی و انرژی بخشه. اگه در طول روز کمی احساس سستی می کنین، خوردن گلابی رو امتحان کنین، چون شامل مقدار زیادی فروکتوز و گلوکوزه که سطح انرژی تون رو بالا می بره.

 

8. مانع از پوکی استخون می شه.

پوکی استخون آسیب ایه که می تونه آدم رو از پا بندازه؛ آسیب ای که با کم شدن تراکم استخون همراه س و دلیل شکننده تر شدن اون می شه. با خوردن گلابی میشه با این مریضی مقابله کرد. این میوه در خود ماده ای شیمیایی به نام «بور» داره که اندازه کلسیم بدن رو تنظیم می کنه و پس به تقویت استخوانا کمک میرسونه.

9. خلط بره.

امتیازات گلابی واسه سلامتی، به این جا نمی رسه. این میوه واسه نابود کردن خلط هم خیلی خوبه، مخصوصا در کودکان. اگه بچه شما به دلیل سرماخوردگی سخت نفس میکشه، به اون یه لیوان آب گلابی بدین تا خلط رو از سینه اش پاک کنه.

10. ضد حساسیت است.

با اینکه ممکنه یه نفر به گلابی هم عکس العمل آلرژیک نشون بده، اما این موضوع بسیار غیرمعموله. به خاطر همین واسه بچه ها یه میوه فوق العاده حساب می شه و بیشتر به عنوان غذایی واسه از شیر گرفتن کودک پیشنهاد می شه. 

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکا
  • مطالب در رابطه
  • فواید فوق العاده آب لیمو (قسمت اول)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *