تندرستی - پزشکی

10 فایده میوه لذیذ انار | سبزیجات

10 فایده میوه خوشمزه انار

انار میوه ای بسیار خوشمزه و بهشتیه که در قرآن کریم خدا مهربون از این میوه یاد کرده.انار دارای خاصیتای فراوانه و به دلیل مزه خوبی هم که داره  طرفداران زیادی داره. در این مطلب می خوایم از بین بیشمار خاصیت این میوه تعدای از اونا رو واسه شما بگیم.با ما همراه باشین.

1 ـ آب انار رو با شکر، نشاسته و روغن بادام مخلوط کرده و بجوشونین و نیم گرم بخورین. این مخلوط واسه تقویت مثانه خیلی خوبه.

2 ـ خوردن انار ترش و شیرین یا میخوش باعث تنظیم و میونه روی فشار خون می شه.

3 ـ خوردن انار با پوسته های سفید نازک درونش باعث تقویت معده و دستگاه گوارش می شه و درمان حالت دل به هم خوردگی و استفراغه.

4 ـ خوردن انار مخصوصا آب انار مضرات مصرف دخانیات رو خنثی می کنه و باعث پاکی خون می شه.

5 ـ انار رو با پوست و دانه بپزید و بعد اونو بکوبید تا خوب له شه. ضماد به دست اومده رو روی محلای خارش مانند خارش در اثر حساسیت، گزیدگی حشرات و… بذارین. به زودی حالت خارش رو نابود می کنه.

6 ـ مزه مزه و غرغرکردن آب انار باعث از بین رفتن و درمان جوش و زخمای داخل دهن و تقویت لثه ها می شه.

7 ـ شستن مقعد با آب جوشونده پوست انار باعث درمان و بهبود خونریزی مقعد، بواسیر و شکلای جور واجور این بیماریا می شه.

8 ـ داخل انار رو خالی کنین و روغن گل سرخ رو در اون بریزین. کنار آتیش بذارین تا کم کم گرم شه بعد چند قطره از اونو در گوش بچکانید. واسه درمان درد گوش خیلی خوبه.

9 ـ خوردن رب انار باعث رفع تشنگی بیشتر از اندازه و تبای بالا، صافی و شفافی چهره و رخسار می شه و نشاط آور است.

10 ـ انار شیرین رو سوراخ کرده و تا حد گنجایش درون اون روغن بادام شیرین بریزین و کنار آتیش بذارین تا گرم شه بعد مایع به دست اومده رو بخورین. واسه درمان ناراحتیای سینه و سرفه های شدید خیلی خوبه.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *