10 فایده ورزش شنا

ورزش شنا چه فواید و مزیتایی نسبت به بقیه ورزشا داره؟

 

 

1. شنا کردن، فشار رو از روی ستون فقراتتون بر می داره. این اتفاق تقریباً مشابه تجربه جاذبه صفره. پس شنا کردن واسه استخواناتون خوبه و مفاصلتان رو سالم نگاه می داره.

 

2. شنا، بیشتر عضلات بدن شما رو به حرکت میندازه، اما شما با احتمال خیلی کم احساس فشار زیادتر از اندازه یا کشیدگی عضلات می کنین. شما می تونین هر دوره، از تکنیکای جور واجور اون استفاده کنین تا شکلای جور واجور عضلات بدنتون رو پرورش داده و به عضلات دیگه استراحت بدین.

 

3. شنا، یه تمرین کاردیوی عالیه. قلبتون رو آموزش و راه درست تنفس رو به شما یاد میده و به ایستادگی بدن و قلبتون اضافه می کنه.

 

4. شنا، می تونه با ایروبیک در آب هم ترکیب شه تا به شما کمک کنه راحت تر چربیای اطرف باسن و ران خود رو بسوزونین.

 

5. شنا، به شما کمک می کنه تا خوب به بدن خود شکل بدین. پوست و عضلات شما رو ماساژ میده و از بوجود اومدن چربیای ناخواسته مانع می شه.

 

6. شنا، از نظر آسیب پذیری یکی از کم خطرترین ورزش هاست و نسبت به بدنسازی یا ورزشای قدرتی خیلی امن تره. این ورزش از مفاصل شما مراقبت کرده تا کمتر دچار صدمات مفصلی بشوید. البته شما واسه اینکه خودتون رو تمرین بدین به یه محیط امن احتیاج دارین و واسه اینکه به بهترین نتیجه برسین هم، به یه مربی خوب.

 

7. شنا کردن، یافته های سلامتی بسیار خوبی براتون داره، در حالی که ورزشی با فشار کمه. همه آدما می تونن شنا کنن، حتی کسائی که توانایی ورزش به شکل مؤثر و سنگین رو ندارن. مثلا، واسه خانمایی که باردار هستن یه ورزش عالی و ایمنه. با این حال احتیاج دارن تا قبل اینکه در استخر شیرجه بزنن با دکتر خود در اینباره مشورت کنن.

 

8. شنا، انرژی مثبت شما رو زیاد می کنه و استرس رو از روح و جسمتون دور می کنه. آب، در اینکه اخلاق شما رو کنترل کنه معجزه می کنه!

 

9. شنا، هم اینکه کمک می کنه تا فشار خونتون رو کنترل کنین. می تونه قلب شما رو سالم نگاه داره.

 

10. هم اینکه شنا باعث می شه تا دستگاه تنفسی تون هم سالم بمونه. اگه در آب و هوای خشک و خنک زندگی می کنین، در بیشتر مواقع در خونه یا در محل کار تون هوای خشک تنفس می کنین. تنفس هوای تازه و مرطوب در محیط استخر یا دریا می تونه دستگاه تنفسی شما رو سالم نگاه داره.

.

منبع : taknaz.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *